rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Oct 14 – Oct 20

Oct 14 Boys Varsity Soccer vs. Heritage Christian Heritage Christian 4:30 pm | Lake Country Lutheran High School Oct 14 Boys Junior Varsity Football vs. St. Francis St. Francis 5:30 pm | Lake Country Lutheran High School Oct 15 Girls Freshman Volleyball at University School of Milwaukee University School of Milwaukee 3:00 pm | University

All Teams Schedule: Week of Oct 07 – Oct 13

Oct 07 Girls Varsity Tennis at Subsectional @ TBA 9:00 am   Oct 07 Boys Varsity Soccer vs. University School of Milwaukee University School of Milwaukee 4:30 pm | Lake Country Lutheran High School Oct 07 Boys Junior Varsity Football vs. Milwaukee Riverside University Milwaukee Riverside University 5:30 pm | Lake Country Lutheran High School

All Teams Schedule: Week of Sep 30 – Oct 06

Sep 30 Boys Junior Varsity Football at Slinger High School Slinger 6:00 pm | Slinger High School Sep 30 Boys Varsity Soccer vs. Heritage Christian Heritage Christian 6:45 pm | Lake Country Lutheran High School Oct 01 Girls Varsity Tennis at Greenfield High School, Brown Deer High School, Cudahy High School, Greendale High School, Milwaukee

All Teams Schedule: Week of Sep 23 – Sep 29

Sep 23 Boys Varsity Soccer vs. Saint Anthony Saint Anthony 4:30 pm | Lake Country Lutheran High School Sep 23 Boys Junior Varsity Football vs. University School of Milwaukee University School of Milwaukee 5:30 pm | Lake Country Lutheran High School Sep 24 Girls Varsity Tennis at Rain Date @ TBA TBA   Sep 24

All Teams Schedule: Week of Sep 16 – Sep 22

Sep 16 Girls Varsity Tennis at West Allis Nathan Hale 3:30 pm | Nathan Hale High School Sep 16 Boys Varsity Soccer at Kenosha Christian Life High School Kenosha Christian Life 4:30 pm | Kenosha Christian Life High School Sep 17 Girls Varsity Tennis at Milwaukee Lutheran High School, South Milwaukee High School South Milwaukee

All Teams Schedule: Week of Sep 09 – Sep 15

Sep 09 Boys Varsity Soccer at Living Word Lutheran High School Living Word Lutheran 4:30 pm | Living Word Lutheran High School Sep 09 Boys Junior Varsity Football at Martin Luther High School Martin Luther 4:30 pm | Martin Luther High School Sep 10 Girls Varsity Swimming at Invitational @ Lake Forest Academy 3:30 pm

All Teams Schedule: Week of Sep 02 – Sep 08

Sep 03 Boys Varsity Soccer vs. Luther Prep Luther Prep 4:30 pm | Lake Country Lutheran High School Sep 03 Boys Junior Varsity Football at Lakeside Lutheran High School Lakeside Lutheran 5:00 pm | Lakeside Lutheran High School Sep 04 Girls Freshman Volleyball vs. Arrowhead, Kenosha St. Joseph Arrowhead, Kenosha St. Joseph 5:00 pm |

All Teams Schedule: Week of Aug 26 – Sep 01

Aug 26 Boys Junior Varsity Football vs. St. Mary’s Springs St. Mary’s Springs 5:30 pm | Lake Country Lutheran High School Aug 27 Girls Varsity Tennis at Luther Prep 4:00 pm | Watertown Luther Prep School Aug 27 Boys Varsity Soccer vs. Faith Christian High School Faith Christian 4:30 pm | Lake Country Lutheran High

All Teams Schedule: Week of Aug 19 – Aug 25

Aug 22 Girls Freshman Volleyball at New Berlin West High School New Berlin West 2:00 pm | New Berlin West High School Aug 23 Boys Varsity Football at St. Mary’s Springs St. Mary’s Springs 7:00 pm   Aug 24 Girls Varsity Volleyball at Oconomowoc High School Oconomowoc 9:00 am | Oconomowoc High School Aug 24